arrowUp

Naše služby

+420 608 882 224
info@adeladentalcare.cz

Naše zubní ordinace poskytuje kompletní stomatologické služby. Od prevence zubního kazu až po zubní náhrady. Každému pacientovi věnujeme maximální péči a vždy si zakládáme na bezbolestném a pohodlném vyřešení všech jeho obtíží s chrupem.

PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY

Pravidelné preventivní prohlídky a kontrolní vyšetření včas odhalí onemocnění vašich dásní a zubů.

Absolvování preventivní prohlídky je 2x za rok hrazeno vaší zdravotní pojišťovnou.

Součástí prohlídky je

 • vyšetření stavu zubů, sliznic, jazyka i dásní
 • kontrola dentální hygieny a poučení o správné péči o zuby
 • 1x za rok zhotovíme skusový RTG snímek pravé a levé strany (tzv. bitewing), kde jsou vidět mezizubní kazy, zubní kámen v mezizubních prostorech a případný ústup kosti při parodontitidě.
 • 1x za dva roky pořídíme panoramatický RTG (tzv.OPG) sloužící jako přehled o celkovém stavu chrupu a kosti. U dětí se provádí už v 5-6 letech. Kontrolujeme tak, zda jsou založeny všechny stálé zuby.

Neodkládejte pravidelné prohlídky. Řešení akutního stavu je vždy komplikovanější a časově i cenově náročnější.

+
+

RENTGENOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ

Vyšetření intraorálním rentgenem provádíme komfortně přímo na stomatologické soupravě.

Panoramatický rentgen (OPG) umožní shlédnutí stavu všech zubů horní i dolní čelisti, celé čelistní dutiny a kloubů, to vše při minimální dávce záření (dávka záření = cca 4 intraorální snímky). Pacientovi vždy poskytujeme ochranné stínící prostředky (zástěru a límec).

CBCT rentgen (Cobe Beam CT) umožní 3D zobrazení snímkované oblasti a zajistí zubnímu lékaři plastičtější a detailnější prostorové vidění, které pouhé 2D zobrazení OPG snímku nemůže nabídnout. Využívá se nejčastěji pro implantace, ale může pomoci i v dalších oblastech zubního ošetření.

+
+

ESTETICKÁ STOMATOLOGIE

Do estetické stomatologie patří většina zákroků, které provádíme na naší klinice. Při kterémkoliv ošetření dbáme na dosažení dokonalého a přirozeného vzhledů zubů.

Disponujeme širokou škálou moderních materiálů a technologií, které zahrnují celokeramické korunky a fazety, kompozitní a keramické overlaye, fotokompozitní výplně, šetrné bělení a estetické snímatelné náhrady.

Při ošetření defektů tvrdých tkání zubu (kaz, eroze, klínové defekty, fraktury apod.) používáme fotokompozitní (bílé světlem tuhnoucí) materiály s molekulární vazbou k dentinu a sklovině. Jejich nejdůležitějšími vlastnostmi jsou přirozený vzhled, dokonalá leštitelnost a vysoká odolnost při zatížení. Prováděné zákroky jsou bezbolestné a šetrné k zubním tkaním.

Veškeré zákroky provádíme za použitím moderních operačních mikroskopů Zeiss a Leica.

+

DĚTSKÁ STOMATOLOGIE

Děti tvoří specifickou skupinu pacientů, která vyžaduje osobitý přístup a také spolupráci rodičů. Aktivní zapojení rodičů je důležité zejména v oblasti dentální hygieny, protože dětem je potřeba s čištěním zubů pomáhat.

Při ošetření dětských pacientů je naší prioritou získání jejich důvěry, kterou považujeme za nezbytnou podmínku kvalitního ošetření. Tato důvěra je rovněž zárukou zdravých zubů v dospělosti.

Moderní vybavení a příjemné prostředí, vlídný personál, hračky a speciální dárky pro děti pomáhají navázat kontakt s malým pacientem. Neocenitelnou pomůckou je možnost ošetření v analgosedaci, analgosedace rajským plynem, ošetření pomocí premedikace Midazolamem, které zbaví strachu bojácné děti.

STOMATOCHIRURGIE

Všechny chirurgické zákroky provádíme za použití moderních, účinných a bezpečných anestetik. Posílit jejich účinek a zcela zbavit pacienta strachu pomáhá analgosedace. Zvláštní důraz je vždy kladen na sterilitu.

Běžně provádíme desítky druhů ambulantních chirurgických výkonů, z nichž nejrozšířenějšími jsou:

 • extrakce (vytržení) zubů, včetně zubů moudrosti a zbytků kořenů
 • chirurgické odstranění zubů, které dosud nejsou prořezány nebo jsou prořezány jen částečně
 • odstraňování ložisek infekcí nad kořeny zubů (resekce kořenového hrotu)
 • úpravy vazivových tahů a uzdiček a prohloubení předsíně dutiny ústní
 • úprava protézního lože (odstranění překážejících kostních útvarů)
 • Chirurgické výkony obvykle provádíme podle předem stanoveného plánu komplexní funkční a estetické rehabilitace. Při provedení komplikovaných zákroků používáme operační mikroskop a piezochirurgickou technologii.

Po ošetření dostanete podrobné tištěné instrukce, chladící obklad a termín kontroly. V případě potřeby předepisujeme antibiotika a analgetika.

U určitých zákroků na měkkých tkání používáme laser SoftLase PRO, kdy v porovnání s tradičními chirurgickými zařízeními, jako je elektrokauterizace, je působení laseru šetrnější a předvídatelnější a často nevyžaduje lokální anestézii.

Lasery ve srovnání s tradiční metodou/elektrokauterem – výhody:

 • Účinné a efektivní odstranění měkké tkáně
 • Vynikající zástava krvácení. Bezpečné kolem implantátů! Obvykle nevyžaduje žádná topická anestetika
 • Snížená pooperační bolestivost a lepší hojení
 • Žádný ústup dásní
 • Menší otok a nepohodlí
 • Není nutný parodontální obvaz ani šití

ANALGOSEDACE A LOKÁLNÍ ANESTEZIE

Lokální anestezie
V zubní ordinaci používáme moderní osvědčená lokální anestetika poslední generace, ze kterých lze vybrat ty nejvhodnější i pro seniory, těhotné ženy, děti a osoby s chronickými onemocněními.

Celková anestezie a nitrožilní analgosedace
Celková anestezie je cíleně navozená ztráta vnímání veškerého čití (dotyk, bolest, teplo, chlad). Cílem celkové anestezie je vyřadit vědomí pacienta, zajistit bezbolestnost operace a zabezpečit vhodné operační podmínky (svalová relaxace, nehybnost operačního pole).
Na naší klinice je možné provedení zákroků za použitím nitrožilní analgosedace. Je to vhodné obzvláště pro pacienty s fobií, hendikepem a také pro děti, které nespolupracují při běžném ošetření. Procedury provádí zkušený certifikovaný anesteziolog.

Premedikace dětských pacientů midazolamem
Premedikace je podání určitých léků před stomatologickým výkonem za účelem zklidnění pacienta. Vhodně zvolená premedikace nám dovolí provést potřebné ošetření, navodí psychické uklidnění pacienta, sníží vnímání bolesti, odstraní motorickou nestabilitu, nežádoucí reflex.
Midazolam je krátkodobě působící léčivo ze třídy benzodiazepanů používané pro léčbu křečí a pro vyvolání sedace a amnézie při lékařských zákrocích.
Amnézie u midazolamu je užitečná při premedikaci před stomatologickými výkony, protože potlačuje nepříjemné vzpomínky. Midazolam, podobně jako jiné benzodiazepany, má rychlý nástup účinku, vysokou účinnost a nízkou toxicitu.

IMPLANTACE, ZUBNÍ IMPLANTÁTY

Zuby patří k nejdůležitějším faktorům, které mají velký vliv na kvalitu našeho života. Krásný úsměv, účinné žvýkání a jasná řeč ovlivňují fyzický a psychologický stav člověka. S touhou mít zdravý chrup přímo souvisí rozvoj poměrně nového směru zubního lékařství, dentální implantologie.

Implantace je optimálním řešením v případě ztráty jednoho, několika nebo všech zubů. V každé situaci je možné zvolit optimální zubní implantát podle typu, formy a rozměru defektu i finančních možností pacienta.

Používáme špičkové zubní implantáty od světoznámého výrobce: DIO IMPLANT SYSTÉM (Jižní Korea).

OŠETŘENÍ KANÁLKŮ ZUBŮ – MIKROSKOPICKÁ ENDODONCIE

Léčba zubních kanálků neboli endodoncie je klíčové ošetření, díky kterému může v ústech zůstat zub, jenž odumřel následkem příliš velkého kazu, zánětu nebo úrazu. Jsme přesvědčeni, že kvalitně ošetřené a hermeticky vyplněné kanálky jsou základem dlouhodobých výsledků. Na naší klinice používáme spolehlivý moderní systém Endopilot, kde je zajištěno těsné trojrozměrné zaplnění kořenového kanálku zubu v celé jeho délce v kombinaci s chemickou dezinfekcí.

Ošetření kořenových kanálků provádíme zásadně za použitím operačního mikroskopu, který umožňuje jejich dokonalé vyčištění a zaplnění. Po zaplnění zubu následuje protetické ošetření (korunkou, kompozitní dostavbou).

+
+

PROTETIKA – KORUNKY, MŮSTKY, NÁHRADY

Protetická stomatologie se zabývá náhradou ztracených částí zubů či celých zubů. Nabízíme kvalitní zpracování a dokonalou přesnost protetických výkonů. Všechny naše práce splňují vysokou estetickou náročnost a lze je jen těžko odlišit od pravého chrupu.

Poradíme vám nejvhodnější typ zubní náhrady. Pro každou situaci nabízíme výběr z několika variant.

Ve spolupráci s osvědčenými laboratořemi Vám zhotovíme tyto zubní náhrady:

 • Veneery – tenké estetické fazety z keramického materiálu na frontální zuby
 • Inlaye a onlaye – keramické výplně a polokorunky zhotovené v laboratoři
 • Celokeramické korunky a zubní můstky (zirkon, e.max)
 • Kovokeramické korunky a zubní můstky
 • Estetické provizorní kompozitní korunky a zubní můstky
 • Částečné a celkové snímatelné náhrady (včetně elastických, skeletových, hybridních na implantátech atd.)

Moderní a spolehlivou metodu náhrady jednoho nebo několika ztracených zubů představují zubní implantáty.

PROTETIKA - SYSTÉM CEREC (KORUNKY, MŮSTKY A DALŠÍ)


Jedná se o systém počítačové 3D modelace, který naskenuje pacientovu ústní dutinu do těch nejmenších detailů a navrhne optimální tvar výplně, korunky nebo můstku vzhledem k charakteru dutiny ústní. Následně korunku, výplň nebo můstek během několika desítek minut i sám vyrobí - zhotovení na počkání! Využívá přitom celokeramické materiály, které jsou velice odolné, pevné, chrání zuby proti kazu a navíc výborně vypadají.

Jaké jsou výhody CEREC CAD/CAM OMNICAM?

 • rychlost – korunka či zubní náhrada na počkání
 • bezpečnost - keramika je plně biokompatibilní s lidským organismem
 • dokonalá estetika
 • přesnost - optimální tvar výplně či korunky
 • pevnost
 • žádné otiskování
 • barevná stálost
 • dlouhá životnost
+

OPERAČNÍ MIKROSKOP

Operační mikroskop je optické zařízení, které umožňuje prostorové vidění a zvětšení ošetřovaného zubu.

Zubní lékař pracuje při 5 až 30-ti násobném zvětšení. Součástí mikroskopu je výkonný světelný zdroj, který intenzivně osvětluje celé pracovní pole. Lékař tak má vynikající detailní přehled o ošetřovaném zubu.

Použití mikroskopu při jednotlivých výkonech: vyšetření chrupu, estetické výplně, ošetření kořenových kanálků - endodoncie (obor, kde má použití operačního mikroskopu zcela zásadní význam). Vnitřní prostor zubu a kořenové kanálky jsou pro lidské oko bez optických pomůcek zcela nerozpoznatelné. Ošetření bez optických pomůcek snižuje úspěšnost ošetření až o 50%.

Operační mikroskop nám umožňuje mít dokonalý přehled o vnitřním prostoru zubů (kořenových kanálcích). Naše zkušenosti nám pomáhají úspěšně řešit celé spektrum možných komplikací endodontického ošetření, jako je odstranění zalomeného kořenového nástroje, nedokonale ošetřené kořenové kanálky s komplikovaným průběhem atd. Můžeme tak kvalitně ošetřit zuby, které by jinak musely být vytrženy. Úspěšnost ošetření s operačním mikroskopem přesahuje 96%.

Na naší klinice máme 2 operační mikroskopy se špičkovou optikou od výrobců Carl Zeiss a Leica.

+
+

PARODONTOLOGIE

Parodontologie se zabývá zdravím parodontu neboli tkání obklopující zuby (dáseň, alveolární kost, závěsný aparát zubů). Nejčastěji se setkáváme s parodontitidou (nepřesně nazývanou „paradentóza“ či „parodontóza“), zánětlivým onemocněním výše uvedených tkání. Prvními příznaky tohoto procesu jsou krvácející dásně či zápach z úst. Při zanedbání těchto příznaků se zánět šíří do hloubky a vede ke vzniku parodontálních chobotů, hnisavé exsudace, úbytku kosti a viklavosti zubů. Velké nebezpečí parodontitidy spočívá v pomalejším, skrytém vývoji patologického procesu, pro který zpravidla není charakteristickým příznakem bolest.

V přímé spolupráci s dentální hygienistkou na naší klinice používáme způsoby léčby parodontitidy:

 • Scaling a uzavřená kyretáž – čištění povrchu kořene a parodontálních chobotů pomocí speciálních ručních nástrojů
 • Vyplachování parodontálních chobotů antiseptickými roztoky
 • Dlahování viklavých zubů kompozitními dlahami.

DENTÁLNÍ HYGIENA

Na naší klinice profesionální dentální hygienu provádí proškolený tým dentálních hygienistek. Perfektní výsledek také zaručuje řada moderních technologií.

Unikátní přístroj AirFlow Profylaxis Master, který je v souladu s novými koncepty ošetření. Jde o kombinaci pískovacího přístroje a LED světelného ultrazvuku pro kompletní supragingivální a subgingivální odstraňování povlaku, pigmentací, zubního kamene a leštění zubů. Vylepšená efektivita, šetrnost a vysoký komfort pro pacienta díky regulovatelnému ohřevu vody u pískovače i ultrazvuku.

Zvláštní důraz je vždy kladen na instruktáž: pacient se dozví, jak má čistit zuby, aby dosáhl nejlepších výsledků a které hygienické pomůcky jsou pro něj nejvhodnější.

+
+

ULTRAZVUKOVÝ SCALER A PÍSKOVAČ

Ultrazvukový scaler a pískovač 2v1. Zařízení pro profesionální odstranění zubního kamene a plaku. Výkonný scaler s programy pro naddásňové i poddásňové odstranění zubního plaku a kamene, endodoncii, parodontologii, miniinvazivní preparaci a čištění protetiky.

+
+

BĚLENÍ ZUBŮ BEYOND

Na naší klinice si pacienti mohou vybrat ze dvou druhů bělení zubů – domácí a ordinační.Při ordinačním bělení zubů používáme Beyond. Je to moderní metoda, která využívá působení světla na zuby, pokryté speciálním gelem. Hlavní složkou (35 %) obsahu tohoto gelu je peroxid vodíku. Společnost Beyond vyvinula lampový systém LightBridge. Nabízíme variantu bělení i bez aktivační lampy za použití systému Beyond. Mezinárodní klinické výzkumy ukázaly, že bělení Beyond je účinnou a zcela bezpečnou metodou bělení zubní skloviny.Na domácí bělení se v ordinaci provedou otisky Vašeho chrupu na přípravu nosičů a v další návštěvě, většinou do týdne, Vám budou odevzdány bělící gely a předveden způsob jejich aplikace do nosiče. Vaším úkolem bude nanést doma gel do nosičů, nosiče přitisknout na zuby a mít je v ústech přesně po tu dobu a tak často, jak Vám lékař určí. Bělící gely máme 2 typy, kdy gel na denní bělení má pacient v nosiči v průběhu dne po dobu 1-2 hodin a gel na noční bělení, který je aplikován do nosiče a ponechán v ústech celou noc. Většinou proces bělení trvá kolem 2 týdnů. 

bg
iconAdela Dental Care
Dentální centrum Folimanka
Na Folimance 17
120 00 Praha 2
icon+420 608 882 224
iconinfo@adeladentalcare.cz

Zubní ordinace Adéla Dental Care, s.r.o.

Tak jako zbytek těla, i zuby potřebují pravidelnou péči. A základní pravidlo péče o chrup zní, nepodceňovat pravidelné prohlídky v zubní ordinaci.

Přesvědčte se sami, že návštěva zubaře nemusí představovat nepříjemný zážitek. V Centru zubní medicíny, Adéla Dental Care, s.r.o. se věnujeme každému pacientovi individuálně, s laskavým a ohleduplným přístupem. Nezapomínáme, že lidskost a úsměv na rtech nic nestojí a přesto dokáží divy.